SINAV ANALİZ PROGRAMI 2013-2014

Erkan DÖŞOKUL, Okul Evrakları42 Yorum3 December 2013

sınav analizi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yeni yönetmeliğe göre sınav sonrası sınıf, şube ve soru bazında sınav analizleri yapılması gerekmektedir. İnternette birçok sınav analiz programı bulabilirsiniz. Bende kendimce bir program hazırladım. Bir sınav analizinde olması gereken her şey var diye düşünüyorum. Sınav analizi yapıldığında sadece tek sayfa bir çıktı ile her şeyi yapmış olacaksınız.

 

Sınav analizini indirenler bir teşekkürü çok bulmazsa sevinirim.. Kaynak belirtmeden paylaşım yapmazsanız sevinirim.

 

İndir: SINAV ANALİZİ(www.erkandos.com)

 

Sınav Analiz Programı V2

SINAV ANALİZİ V3 50 kişilik

Sınav Analiz Programı İlkokul ve Ortaokullar İçin

Etiketler: , , , , , , , , ,

SINAV ANALİZ PROGRAMI 2013-2014 Hakkında Yapılan Yorumlar

 1. burak says:

  hocam c# dan sınav analızı yapmam gerekıyor sızde mevcutmudur

 2. ars says:

  iyi günler hocam tesekkur ederim. 50 kişilil 50 soru kısmında analiz 2,1 de sorulara göre başarı yuzdesi gelmiyor

 3. Elinize ve emeğinize sağlık Erkan Hoca.%0soruluk analizi indiridim fakat not aralıklarında bi sıkıntı var..Not değerleri 0-49,99
  5o-69,99
  70-84,99
  85-100 şekilnde olmadığı için bazı not değerlerini hem geçmezörn 50 yi hem geçmez not olrak değerlendiriyor hemde 50-70 de çeçer not olarak değerlendiriyor..Not araıklarını yeniden düzenlemeniz mümkün mü tkler…

  • Erkan DÖŞ says:

   Hocam programları inceledim. Ancak bir sıkıntı göremedim. Siz hangi analiz programı için sıkıntı gördüyseniz sayfa linkini bana gönderebilirmisiniz? Ben denemelerimde 49 için geçmez yazıyor 50 için geçer yazıyor. sıkıntı yok görünüyor. Sizin baktığınız analiz programıyla benim baktığım farklı olabilir. bana dosyayı gönderirseniz veya sayfa linkini hemen inceleyelim.. Email olarakta gönderebilirsiniz. İletişim kısmında email adreslerim mevcut..
   İyi Çalışmalar.

 4. ceren says:

  elinize sağlık çok teşekkür ederim.

 5. A ve B gruplu klasik bir sınav için analiz yapmak mümkünmüdür hocam ? :) (sorular farklı)

 6. erkan hocam elinize sağlık çok güzel olmuş ama bir ricamız var okul öğretmenleri adına analiz sonunda müdür v kısmı düzenleme yapamıyoruz müdür vekili kısmı müdürümüzde takıntı oldu. düzeltirseniz seviniriz .. tskler

 7. Erkan Hocam elinize sağlık.

 8. gürkan says:

  emeğinize sağlık. çok güzel ve kullnışlı bir program… teşekkürler.

 9. aysan says:

  çok teşekkür ederim hocam, sorunumu hallettim, bu kadar kolay olacağını ve soruma hemen cevap vereceğinizi de düşünmemiştim. emeğinize sağlık.

 10. aysan says:

  hocam elinize sağlık ben programı daha yeni aldım. başka bir program kullanıyordum ama sizinki daha güzel. benim problemim sınıf listeleriyle ilgili. 1.1 kısmına listeyi yazınca tüm sınıflara otomatik liste geliyor, bu normalde büyük kolaylık ama mesela öğrenci 1. yazılıdan sonra okuldan ayrılıyor ama listeden silemiyorum. bu durumda öğrenci hala listede olunca analizi etkiler zannedersem. excel den de hiç anlamam, bizim yapabileceğimiz bir şey var mı değişiklik yapabilirmiyiz listelerde. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

  • Erkan DÖŞ says:

   Hocam sınav analizinde analiz 1.1 dışındaki sayfalarda öğrenci kısmı kilitli.. Ama siz kilidi açıp yeni listeyi oraya tekrar yapıştırabilirsiniz.. Kilidi açmak için Word 2007 için konuşuyorum; gözden geçir sekmesinde sayfa korumasını kaldır ikonuna tıklamalısınız.. değişikliği yaptıktan sonra tekrar sayfa korumasını açabilirsiniz… Eğer bir sorun olursa tekrar iletişime geçerseniz yardımcı olmaya çalışırım.

   Saygılar..

 11. erkan hocam program çok başarılı olmuş. eline sağlık. büyük bir eksiğimizi kapattı. çok teşekkürler.

  • Erkan DÖŞ says:

   Rica ederim murat hocam.Faydalı olduysa çok sevindim… Türkiye genelinde bir çok okulun bu sınav analizini kullandığı haberlerini alıyorum.. Bu da sevindirici tabi..

 12. Merhabalar hocam ellerinize sağlık güzel program olmuş.. Ama üzerinde düzenleme yapmak bizler için biraz zor oluyor.. Programda değişiklik yapmanız mümkün müdür acaba. Mesela tek sınıf için yapsanız ve bilgiler,sınıf listesi ve konular birer sayfada çıktısı alınacak şekilde ortalı olsa çok mükemmel olurdu. Biz düzenlemeye çalışınca hatalı oluyor. Geri bildirimde bulunursanız memnun olurum saygılar

  • Erkan DÖŞ says:

   Hocam ben listeler ve konular kısmının çıktısını almadığım için pek orayı önemsemedim.. o sayfalar sadece analiz sayfaları için hazırlandı. Analizde sınıf listelerini listeler kısmından bir kereye mahsus analiz 1.1 e yapıştırdıktan sonra. diğer analiz sayfaları otomatik olarak listeyi çekiyor.. Analizdeki konular da konular sayfasından otomatik çekiyor.

   Sınav analizlerini tek sayfa olarak çıkarıp idareye teslim edebilirsiniz… İyi çalışmalar..

 13. hülya says:

  iyi akşamlar hocam çalışmalarınız için teşekkür ediyorum ben de analiz programınızı kullandım.Bir yorum yazmıştım ama ulaşmadı mı acaba?Programda geçer not 50 kabul edlmiş onu nasıl 45 yapabilirim??

 14. slm
  sayın hocam öncelikle teşekkür ediyorum.Ave b grup olunca nasıl yapmak gerekir şablonu. a b gruplu hazırlayabilirmisiniz.

 15. soner says:

  Hocam programın ortaokullar için olanını biraz daha geliştirmeniz mümkün mü? E okul dan liste almak gibi…

 16. Nuri says:

  Hocam elinize sağlık çok güzel olmuş. Sınavları 25 soruluk yapıyorum genelde, program 20 soruluk nasıl 25 yapabilirim acaba? Tekrar teşekkürler hocam.

 17. emin ızgın says:

  erkan hocam eline sağlık çalışmalarının devamını dilerim

 18. Mustafa says:

  sınıf listesi 40 kişilik olanlarda grafik kısmında hata veriyor.Birde sınavı A-B grubu şeklinde sorduğumuzda tek bir listeden işlem yapabilme imkanı olsa çok iyi olur.

 19. analiz kımında %50 nin altında kalan konular ve yapılacak çalımalar standart sapma ve ranj hesaplama bir sayfada+proje ve performans dağıtım değerlendirme gibi öğretmenin elinin altında olacak şekilde bir proğram veya sayfalardan oluşan bir dosya hazırlarsanız daha iyi olu

  • Erkan DÖŞ says:

   Konular için değerlendirme kısmında istediğinizi yazabilirsiniz zaten.. Çok fazla abartmaya gerek yok bu analizi. Öğretmen için bunu yapmak bile ekstra bir yük zaten.. Daha fazla abartıp konuları, yapılacak çalımaları, standart sapmayı, ranjı ayrıyeten ayarlamanın bir anlamı yok.. Yapmamız öğrencilerin başarısını etkliyecekse yapılır. Ama bana göre fazlasına gerek yok.. Ama sizde bu konuda bir çalışma yaparsanız memnun kalırız.

   Prje ve performans ödevleri konusunda ayrı bir excel çalışması var. onu bununla ilişkilendirmek içindeki çalışma sayfalarının sayısının uzayıp gitmesine neden olur diye eklemedim.. Ayrı olarak onu hazırlamak gerek..

   Yorumlarınız için teşekkürler..

 20. semetey says:

  Teşekkürler. Henüz kullanmadım. Detaylı yorum dah asonra yazarım.

 21. KORAY says:

  ELİNİZE SAĞLIK HOCAM GÜZEL OLMUŞ. ANCAK SINAV DEĞERLENDİRMESİ BÖLÜMÜNDE BAŞARISI DÜŞÜK KAZANIMLAR DİYE BİR YAZI VAR. BİR SORUDAN HERKESİN SIFIR PUAN ALDIĞINI DÜŞÜNÜP YAZIYORUM AMA O BÖLÜMDE BU SORUNUN KAZANIMI BAŞARILI OLMAMIŞTIR GİBİ HERHANGİ BİR İBARE YAZMIYOR. YANİ KAÇ PUAN ALIRSA ALSIN Başarı oranı düşük olan kazanım olmamıştır YAZIYOR. BURAYI ANLAYAMADIM. YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM.

  • Erkan DÖŞ says:

   Beğendiğinize sevindim.. Koray hocam sınav değerlendirmesi kısmı otomatik değişmiyor.. Orası değerlendirme kısmı olduğu için siz oraya istediğinizi yazabilirsiniz. Örneğin 2.sorunun başarısı %30 oldu diyelim. 2.sorudaki konuyla ilgili tekrarlar yapılacaktır” şeklinde yazabilirsiniz. Orası tamamen size kalmış. O kısımın zorluk çıkaracağını düşünmediğim için orasını sizin değerlendirmenize bıraktım.. Ama ileriki versiyonlarında otomatik olarak ta yazdırtabilirim. Bu şekliyle şimdilik yeterli olacağını düşündüm..

   Umarım faydalı olur program..

  • http://www./ says:

   The idea of a salary is a product of a petty mind. If you are giving the money, ask for results. Why do you care who was paid how much so long as the project gives results? Devising strategies to deliver results is a test of a project leader's acumen. Even if there are bounds, they shouldn't be so tight. These grants agencies need to behave more like venture capitalists or investors. They are instead behaving like they are parents and we are their school-going children, who need to be told how to spend their money. I am always baffled by why faculty put up with this dumb and humiliating arrangement.

 22. Yvz Uçar says:

  Teşekkürler kardeşim. ellerine sağlık çok başarılı olmuş :)

SINAV ANALİZ PROGRAMI 2013-2014 Hakkında Yorum Yaz

Sponsor Reklam Sponsor Reklam Sponsor Reklam Sponsor Reklam

Tüm dijital fotoğraf makinesi fırsatları için tıklayın !

SINAV ANALİZ PROGRAMI 2013-2014

SINAV ANALİZ PROGRAMI 2013-2014

...

Erkan DÖŞ42 Yorum3 December 2013
2013-2014 SINAV ANALİZ PROGRAMI V2

2013-2014 SINAV ANALİZ PROGRAMI V2

Yeni yönetmeliğe göre sınav sonrası sınıf, şube ve soru bazında sınav analizleri...

Erkan DÖŞ28 Yorum7 December 2013
Bilişim Mesleki Yabancı Dil Modülleri ve Çevirileri

Bilişim Mesleki Yabancı Dil Modülleri ve Çevirileri

Bilişim Teknolojiler Alanı Mesleki Yabancı Dil Modülleri bildiğiniz gibi ingilizce. Derslerde...

Erkan DÖŞ20 Yorum23 October 2013
Bilgi ve İletişim Teknolojileri Dersi Ders Notları(Tüm Üniteler)- Özetleri- Soru Bankası

Bilgi ve İletişim Teknolojileri Dersi Ders Notları(Tüm Üniteler)- Özetleri- Soru Bankası

    Bilgi ve iletişim teknolojileri dersi için tüm ünitleri bir arada...

Erkan DÖŞ17 Yorum7 April 2013
Açık Kaynak İsletim Sistemleri 1.Sınav Çalışma Soruları

Açık Kaynak İsletim Sistemleri 1.Sınav Çalışma Soruları

İşletim Sistemi Nedir? İşletim sistemi, bilgisayar donanımının doğrudan denetimi ve...

Erkan DÖŞ15 Yorum31 October 2013
2016-2017 Proje Takip ve Değerlendirme Formu

2016-2017 Proje Takip ve Değerlendirme Formu

Derslerinizden verilen proje ödevlerini takip ve değerlendirmesini yapmak için form...

Erkan DÖŞ0 Yorum22 March 2017
Deep Freeze Kurduktan Sonra Bilgisayar Kapanmıyor Sorununun Çözümü

Deep Freeze Kurduktan Sonra Bilgisayar Kapanmıyor Sorununun Çözümü

Deep Freeze Kurduktan sonra Bilgisayarın kapanmama Sorunu çok fazla karşımıza çıkmaya...

Erkan DÖŞ0 Yorum22 December 2016
Bilgisayar Eğitim ve Ögretim

Bağlantılarım

E-Bülten

E-Posta adresinizi aşağıdaki bölümden bültenimize ekleyerek yeni yazılarımızdan haberdar olabilirsiniz!


Aboneliğinizin onaylanması için lütfen verdiğiniz mail adresini kontrol ediniz.!

İletişim Formu

Kaynak göstermeden paylaşım yapmak yasaktır. 2012© ERKAN DÖŞ KİŞİSEL WEB SİTESİ